Ali Alp Böke caddesi, No: 267 İmbatlı mahallesi, KARŞIYAKA / İZMİR
trende

Araçlarda, Döşeme Seçimi Hakkında ?

05.04.2019

Koltuk döşemeleri, sürücülerin rahat ve konforlu sürüş deneyimi yaşamalarının yanında, araçların şık görünmesini de sağlıyor. Koltukların kaplanacağı malzemeler de deri ve kumaş olarak ikiye ayrılıyor. Peki, deri koltuk mu kumaş koltuk mu daha avantajlı, ya da hangisi hangi amaçla tercih edilmeli?

Deri Koltuğun Avantajları ve Dezavantajları

Deri koltuk, daha şık ve asil bir görünüme sahiptir. Fakat “Arabada deri koltuk terletiyor.” düşüncesi, kumaş koltuk baz alındığında doğrudur. Deri koltuğun dezavantajlarının başında gelen terletme sorunun yanında kışın, özellikle ilk oturulduğunda üşütmesi de gelir. Fakat bu durum, klima ve arabadaki ısıtma sistemi ile çözülebilir.

Diğer yandan deri koltuk, kumaş koltuklara göre daha yumuşaktır. Bu da rahat bir sürüş deneyimi anlamına gelir. Deri koltukların çok fazla kir tutmaması da avantajları arasında yer alıyor. Deri koltuk temizliği özel deri kremleri ve buharlı temizleme sistemi ile yapılmadığında kirler bir gün sonra kusma yapıp tekrar meydana çıkacaktır. Firmamız bünyesinde hizmetini verdiğimiz deri temizleme için firmamızı arayarak konu hakkında yardım alabilirsiniz…

Kumaş Koltuğun Avantajları ve Dezavantajları

Kumaş koltuk, deri koltuğa göre daha sade bir görünüme sahiptir. Hava alan malzemelerden yapıldığı için terletme sorunu da görülmez. Kumaş koltuğun deri koltuğa göre daha avantajlı olduğu konulardan biri de daha düşük maliyetli olmasıdır.

Kumaş koltuğun en büyük dezavantajı, çabuk kirlenmesi ve lekelendiğinde zor temizlenmesidir. Bir de elbette deri koltuklara göre daha sert oldukları da bir gerçek.

Aracınızın koltuklarında değişim yapmak isterseniz döşemeyi komple değiştirmek yerine koltuk kılıflarını da kullanabilirsiniz. Fakat koltuk döşemesi seçiminde karar veremiyorsanız şunları göz önünde bulundurmanızda fayda var: Prestijli bir görünüm sizin için önemliyse deri koltuk doğru tercih olacaktır. “Arabamın koltukları sade ve düşük maliyetli olsun, benim için yeterli.” diyorsanız kumaş koltukları tercih edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: