Ali Alp Böke caddesi, No: 267 İmbatlı mahallesi, KARŞIYAKA / İZMİR
trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Halı yıkamada hangi makineler kullanılıyor? 
Firmamız bünyesinde, halı yıkama için toz alma makinesi / tam otomatik 8 fırçalı yıkama makinesi / hav,tüy ve kıl alma makinesi / paketleme makinesi / boru tipi sıkma ve santifiruj tipi sıkma makineleri / kuru temizleme makineleri / düz ve katlamalı sistem overlok makineleri bulunmaktadır.
Halılarımız, 3 günde nasıl teslim ediliyor, çabuk teslim ettiğiniz için nemli kalmıyor mu ?
Hayır kesinlikle halılarınız nemli kalmıyor. Çünkü halılarınızı boru tipi sıkma makinalarımızda %95 oranında suyu sıkıldıktan sonra özel kurutma odalarımızda dereceli fanlarımız ile kurutuyoruz. Halılarınızda hiç bir sorun olmadan tertemiz ve kuru bir şekilde teslim alabilirsiniz.
Halılarımız teslim edilirken parfümlenip poşetleniyor mu ?
Tabiki halılarınız en kaliteli poşet malzemeleriyle poşetlenip parfümleniyor. Evinizde mükemmel bir koku hissedeceginizden emin olabilirsiniz. Parfüme karşı herhangi bir rahatsızlığınız veya alerjiniz var ise randevu için aradığınızda konuyu mutlaka belirtiniz.
Halılarımı poşetten çıkarmadan kaç gün boyunca bekletebilirim ?
Halılarınızı poşetten çıkarmadan en fazla 3 gün tutabilirsiniz. Çünkü soğuk ortamdan çıkıp sıcak ortama girdiği için veya halılarınızdaki parfüm içeride sıkışacağı için halılarınız poşet içerisinde terleme yapabilir. Bu terlemenin sebebide küf tutmasına yol açabilir. Fakat halılarınızın poşetlerini üstünden ve belli birkaç bölümünden yırtarak havalandırırsanız, yinede fazla bekletmeden bir ay gibi bir süre zarfında poşette tutabilirsiniz.
Halıma leke bulaştığında ne yapmalıyım ?
Halınıza sıcak su (kök boyalı halılara su dahil müdahele etmeyin) döküp başka hiç bir işlem yapmadan firmamızı aramalısınız çünkü halınıza bulaşan lekeyi, sizler yapacağınız işlemlerle diğer kısımlarınada geçirebilir veya temizlemek için lekeye sürdüğünüz deterjanlar ile lekenin halı ipliğine iyice yapışmasına neden olabilirsiniz.
Halı üzerindeki mobilya izlerini nasıl yok ederim ?
Evlerde kullandığımız mobilyaların ara sıra yerlerini değiştirmek zorunda kalıyoruz ama en büyük sorunumuz mobilyaların eski yerlerinde iz bırakması. Peki nasıl kurtuluruz bundan ? Çözüm çok basit, bu izleri ortadan kaldırmak için izlerin üzerine birer parça buz koyun ve erimesini bekleyin. Daha sonra üzerinde elektrik süpürgesini gezdirin. İzden eser kalmadığını göreceksiniz.
Halı yıkama hizmetinde ödeme nasıl belirlenmekte ve ne şekilde yapılmaktadır ?
 Halı yıkama için fiyat listemizi buradan ( Halı Yıkama Fiyat Listesi ) inceleyebilirsiniz. Halılarınızın fiyatları cinsine ve metrekaresine göre belirlenir ve sonrasında  ücretlendirme toplamı bir makbuz çıkartılarak sizlere teslim edilir. Halılarınız, tesisimizde yıkama ve kurutma işlemleri bitimi sonrasında sizlere teslim edilir ve sonrasında ödeme talep edilmektedir.
Halı yıkama hizmetlerinde garanti veriyor musunuz?
Halı yıkama hizmetlerimizde halılarınızın temizliği konusunda %100 memnuniyet garantisi ile çalışmaktayız. 3’lü kontrol sistemi ile halılarınız yıkamadan önce,yıkamadan sonra ve paketleme aşamasında çok detaylı bir şekilde kalite kontrolden geçmektedir. Buna rağmen halılarınızda problem olduğunu düşünüyorsanız halılarınız ücretsiz şekilde yeniden yıkanmaya alınacaktır.
Servis Çalışma Saatleriniz Nedir?
Özellikle mesai saatleri çok geç biten ve evine geç ulaşan müşterilerimiz için gece geç saatlere kadar ücretsiz servis hizmetlerimiz, hem halıların alınmasında hemde teslim edilmesinde çalışmaktadır.
Kök boyalı halıların yıkanma aşamasında boyaların birbirine karışma sorunu olur mu ?
Kök boyalı halılar, yani iplikleri sentetik boya ile boyanmış ve su değdiğinde renkleri birbirine karışacak olan halılarınız, diğer tüm deterjan ve makinelerimizden ayrı bir işlem görerek özel şampuan ve 0.60 mikron fırçalı mec makine ile yıkanır. 
Ücretsiz servisiniz var mı ?
Evet. Halılarınız veya yorganlarınız randevu aldığınız gün ve saat içerisinde kapınızdan ücretsiz alınıp teslim edilir.
Nepal / Step / Shaggy vb. halılar neden daha pahalı yıkanıyor ?
Her türdeki halının yıkama ve bakım aşamaları ayrı ayrıdır. Fiyatlandırma algoritmamız,  deterjan / şampuanların fiyatına , halıların işçiliğine göre değişmektedir. Basit bir örnek olarak, kök boyalı bir Nepal halıyı makine halısı yıkama işlemlerinden geçirdiğimiz takdirde halı tamamen bozulur.
Koltuk temizliği için hangi makineleri kullanıyorsunuz ?
Koltuk temizleme/vakumlama makinelerimiz 'Karcher profesional 8/1 C' ve 'Karcher profesional 10/1 C'dir. Opsiyonel olarak müşterilerimizin isteği doğrultusunda buharlı temizlik için 'Karcher SC 1' makinemizde bulunmaktadır.
Bir koltuk takımı kaç saate biter ?
Standart koltuk takımları, koltuklarınızın durumuna göre 2 saat ve 4 saat arasında değişkenlik gösterebilmektedir.
Koltuk yıkama işlemi bittikten sonra kuruma süresi ne kadardır?
Kuruma süresi tamamen koltuk kumaşınızın türüne ve hava şartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Genelleme olarak koltuklar yaz mevsiminde 4 saat, kış mevsiminde ise 8 saat civarında kurumaktadır
Koltuklardaki lekeler için %100 garanti veriyor musunuz ?
Tabiki %100 garanti veremiyoruz. Lekeler kumaş türüne , lekenin türüne,lekeye daha önce müdahele edilip edilmemesine (herhangi bir temizleyici ile müdahele etmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz) ve lekenin ne zaman koltuğa bulaştığına bağlıdır. Onlarca müşteride çıkarılan aynı türden lekenin bir başka müşterinin koltuğunda çıkmama ihtimali çok nadirde olsa karşımıza çıkabilmektedir. Bu konuda sizlere garanti veren firmalara güvenmemeniz sizin yararınıza olacaktır. Temizlik endüstrisinde kalitesini kanıtlamış dünya markalarının bile leke ilaçlarına tam tamına güvenemediği bu piyasada, bizim bu garantiyi vermemiz kendimiz ve sizi yanıltmak olacaktır. Leke konusu hakkında hem bizim daha detaylı bilgi verebilmemiz hemde aklınızdaki soruların cevapları için lütfen iletişim numaralarımızı arayarak sorularınızı iletiniz.
Koltuklarımı yıkatmak istiyorum sizi ne zaman aramalıyım ?
3 veya 4 gün önceden arayıp randevu almanız yeterlidir.
Fiyatlarınızda pazarlık payı var mıdır ?
Fiyatlarımızda pazarlık payı malesef yoktur.
Avangarde takım diğerlerine göre neden daha pahalı ?
Tüm avangarde takımların kumaşları saten veya saten alaşımlıdır. Saten kumaşın narinliği / diğer kumaşlara göre daha zor biçimde kirlerinden arınması ve tasarımındaki girintili çıkıntılı bölgelerin, diğer kumaş ve tasarım türündeki takımlara göre temizliğinin çok daha uzun ve zorlu sürmesinden dolayı avangarde takımlar daha pahalıdır.
Fırçalama makineniz kumaşa zarar verir’mi ?
Fırçalama makinemizin uçlarını kumaşın türüne göre değiştirmekteyiz. Tüm uçlarımız yumuşak uçlu türdedir.
Koltuk köpürtme fırçanız etrafa su sıçratır mı? 
Köpükleme fırçamız tamamen özel tasarım, duvarlı fırça denilen fırça tipidir ve etrafa kesinlikle bir damla bile su ve köpük sıçratmamaktadır.
Kurumsal firmalara hizmet veriyor musunuz ?
Kurumsal firmalarada hizmet vermekteyiz. Daha önce çalışmalarını yaptığımız ve sürdürmekte olduğumuz kurumsal firmalar için referanslar sayfamıza göz atabilirsiniz...
Koltuklarımın deri olan kısımları için çözümleriniz nelerdir ?
Deri olan kısımları, özel deri kremimiz ve fırçalama makinesinin süngerli ucu ile kirlerinden arındırdıktan sonra geride kalabilecek tüm krem kalıntılarını buhar makinemiz ile tamamen durulamaktayız. Tabiki temizletmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda bölgenin ölçüsüne oranla %30'a varan indirim uygulamaktayız...
Çalışma saatleriniz ve günleriniz ne şekildedir ?
Hafta sonları dahil haftanın her günü 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
Hangi deterjanları kullanıyorsunuz ?
Kullandığımız tüm deterjan markaları tamamen bitkisel özlü  ve asla kimyasal madde içermemektedir. Temizleme işlemi sırasında firmamız tarafından amway home loc şirketine yaptırılan koltuk temizliği için özel üretim ürünler kullanılmaktadır.
İzmir’in her yerine servisiniz var mı ?
Evet, tüm ilçelere servisimiz vardır.
Yorgan ve battaniyelerimiz nasıl yıkanıyor ?
Yorgan/ battaniye/elyaf ve yün yorganlarınız ilk etapta hiçbir şekilde kimyasal deterjan içermeyen arındırma havuzuna tek tek serilip 20 dakika bekletilir ve daha sonra sanayi tipi olmayan kuru temizleme makinemizde yıkandıktan sonra kurutma aşamasına geçilir. Makinemizin sanayi tipi olmamasının nedeni, her battaniye ve yorganın tek tek yıkanmasını istememizdendir. Her yıkama işleminden sonra makine kazanı dezanfektan ile temizlenip yeni yıkamaya geçilir.
Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: